28. 06. 2024

1. ročník - výlet Pardubice

Ve středu 25. června se žáci 1. ročníku naší školy vydali na dobrodružný výlet na Zámek Pardubice. Program s názvem "Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích" přinesl dětem nejen zábavu, ale také spoustu nových poznatků o historii a místních legendách. Během programu se děti proměnily v superhrdiny a procházely různými stanovišti, kde se seznamovaly s legandami a pověstmi Pardubic. Každé stanoviště přineslo nový přívěh a úkol, který děti musely splnit, aby získaly speciální odznak superhrdinů.
Po náročném dopoledni plném her a úkolů jsme se přesunuli na dětské hřiště, kde si děti užily volnou hru na prolézačkách, houpačkách a dalších atrakcích.
Náš výlet jsme zakončili v Pohádkové zahradě. Je to místo, kde zachraňují zvířata, která byla týraná nebo opuštěná. Seznámili jsme se s ovečkami, muflonem, poníky, spoustou hus, kachen a dokonce i se želvou. Některá zvířátka si děti mohly pochovat a nakrmit.
Celý den byl velmi úspěšný a děti si odnesly mnnoho krásných zážitků a vzpomínek.