17. 06. 2024

Školní poznávací výlet na Dolní Moravu

Dne 4. 6. 2024 se třída Krtečků a žáci 2. a 3. ročníku vydali na školní poznávací výlet na Dolní Moravu, kde na děti čekalo dobrodružství v podobě Mamutíkova zábavného parku, kde se děti volně pohybovaly a mohly si tak vyzkoušet různé druhy "prolejzaček", skluzavek, houpaček a vodního dobrodružství. Součástí výletu byla i turistika, a tak nás čekalo více jak 5 km chůze např.cestou na oběd, na kterém jsme si pochutnali v restauraci TEREZKA a zase jsme se po vydatném obědě vydali směrem nahoru k zábavnému parku, kde už na nás čekaly víly a animační program "Za tajemstvím Lesního králoství". Úkoly byly rozděleny do čtyř bloků, nebo li do čtyř přírodních živlů, kde cílem bylo, aby děti poznaly zákonitosti lesa a to zábavnou formou, dále fyzikální zákonitosti, také děti zjistily, jak dlouho trvá rozklad různých odpadků v přírodě, seznámily se s koloběhem vody, poznávaly různé přírodniny, stopy zvířat a také si upevnily vědomosti v tom, jak důležitý je kyslík pro život na planěte. Výlet se nám velice líbil, perfektně vydařil a počasí nám v ten den přálo, i když jsme byli v horských výšinách. Všichni účastníci výletu si zaslouží velikánskou pochvalu za jejich fyzičku a zájem poznávat nové dobrodružství.